سفر به بوداپست

خانه مجارستان بوداپست

راهنمای سفر به شهر بوداپست

نگاهی اجمالی به بوداپست و دیدنی های بوداپست

در بوداپست، همسفر تام کروز شوید

بوداپست نه فقط پایتخت مجارستان، بلکه شهری افسانه‌ای است که با پیشنه‌ی تاریخی، موقعیت جغرافیایی، جاذبه‌های فرهنگی و طبیعی متعددش دل از گردشگران، فیلم‌سازان و سازندگان موزیک ویدئو‌های مشهور برده است. اما در این شهر چه می‌گذرد و چه چیزی آن‌را انقدر خاص کرده؟ در این مطلب برایتان از بوداپست بیشتر گفته‌ایم.

بوداپست پایتخت کشور مجارستان است و همچنین بزرگترین شهر آن می باشد. شهر بوداپست پر از چشمه‌های معدنی است و مناسب کسانی است که به آب‌تنی و آب های معدنی علاقه مندند. علاوه بر این ها شهر بوداپست مرکز فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و صنعتی مجارستان نیز می‌باشد. بوداپست پر است از جاذبه‌های دیدنی و تاریخی فراوان و غذاهای لذیذ و دوست‌داشتنی که حتما باید آن ها را چشید.


بوداپست چگونه متولد شد؟

داستان تولد و شکل‌گیری بوداپست از حوالی قرن یک پس از میلاد آغاز می‌شود. روزگاری که مردم، با ملیت‌های گوناگون در این شهر رفت و آمد داشتند و سال‌ها بعد از جاذبه‌های جذابی که رومیان در آن ساخته بودند بازدید می‌کردند. آن مردم از خودشان سکه‌هایی جالب و عجیب به جای گذاشته‌اند که تاریخچه این منطقه را نشان می‌دهد.
قرن‌ها بعد مغولان، که چون ارابه‌ای شکست‌ناپذیر پیش می‌رفتند، به این منطقه رسیدند و آن‌را با خاک یکسان کردند. اما بوداپست در برابر تقدیر کمر خم نکرد و باز مهاجران در دوره رنسانس، آن‌‌را از نو و با شکوه‌تر ساختند. بعدها ترک‌های عثمانی به سمت بوداپست لشکر کشیدند و پس از پیروزی، در این شهر بناهای مذهبی، حمام‌ها و محل‌هایی  برای علم‌آموزی دایر کردند.
داستان بوداپست با فراز و نشیب‌های بسیار ادامه پیدا کرد تا اینکه در سال 1873 با اتحاد ۳ شهر پست، بودا و اُبودا، آنچه که امروز به‌نام بوداپست می‌شناسیم بر نقشه‌های جهان ثبت شد.

در بوداپست چه چیزهایی می‌بینیم؟

بوداپست شهر شگفتی‌‌هاست و برای هر خواسته و سلیقه‌ای جاذبه‌‌هایی جذاب رو می‌کند. ساختمان‌ها و بناهای تاریخی، رود دانوب، چشمه‌های آبگرم، طبیعت بکر خارج شهر، موزه‌های اسرار آمیز، رستوران‌هایی با قدمت بیش از صد سال و خیابان‌های تاریخی و مدرنی که شما را یاد لوکیشن بیش از 50 فیلم سینمایی خواهند انداخت بخشی از جاذبه‌های بوداپست هستند. جالب است بدانید که سال‌ها پیش مظفر‌الدین‌شاه قاجار به بوداپست سفر کرده است و سفر او و دیدار از این شهر و چند کشور اروپایی دیگر، باعث تغییرات مهمی در سرزمین‌مان بوده است. بیش از 50 فیلم سینمایی به دلیل جلوه‌ها و جذابیت‌های بوداپست در این شهر فیلم‌برداری شده‌اند. یکی از این فیلم‌ها «ماموریت غیرممکن» است که با بازی تام‌کروز، فیلم‌برداری‌اش در شهرهای گوناگون جهان از جمله بوداپست انجام شده است. به جز این قدم زدن در خیابان‌های تاریخی بوداپست کاملا رایگان است و زیبایی‌های بسیاری را از این شهر برایتان نمایان خواهد کرد.

 

ادامه مطلب ...

آب و هوای بوداپست

آب و هوای بوداپست معمولا گرم و معتدل است و میزان بارندگی در أآن هم زیاد است. به قدری که شما می‌توانید در خشک ترین ماه سال هم انتظار بارش باران داشته باشید. میانگین دمای سالانه در پوداپست معادل با ۱۱ درجه سانتی گراد است و کمترین میزان بارش در ماه مارس و بیشترین آن در ماه ژوئن رخ می‌دهد. عبور رود دانوب از میان شهر بوداپست، نه فقط به عنوان یک جاذبه‌ی زیبا بلکه به‌عنوان عنصری مهم در شکل‌دهی آب و هوای این شهر تلقی می‌شود. بوداپست در مجموع آب و هوایی معتدل دارد و تعداد زیاد روزهای ابری، این شهر را بسیار جذاب و رمانتیک کرده است. در بوداپست تقریبا در تمام ماه‌های سال آسایش حرارتی مطبوعی را تجربه خواهید کرد اما اگر بخواهید دقیق‌تر بدانید از حوالی فروردین تا خرداد و از اواخر شهریور تا دی ماه، بهترین فرصت برای دیدن بوداپست است.

ادامه مطلب ...

دیدنی های بوداپست

مشاهده کامل

جاذبه های گردشگری معروف بوداپست

ساختمان پارلمان مجارستان

کلیسای سنت استفان

کاخ سلطنتی

رودخانه دانوب و پل زنجیر

سنگر و استحکامات ماهیگیر

میدان قهرمانان

کستل هیل

کلیسای ماتیاس

تپه بودا

پارک شهر

 

 

هتل های بوداپست

مشاهده کامل

بوداپست به عنوان پایتخت کشور مجارستان جاذبه‌های گردشگری فراوانی دارد که هر ساله گردشگران زیادی را به سمت خود می‌کشاند. جاذبه ‌های تاریخی شهر بوداپست در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند. باتوجه به اینکه مسافران زیادی به این شهر سفر می‌کنند هتل ها هم از تنوع خوب و زیادی برخوردارند تا رضایت هر مسافری را جلب کنند. 

شکم گردی در بوداپست

آمارها جهانی اطلاعات بسیار جالبی را درباره گردشگرانی که برای چشیدن طعم غذاها و نوشیدنی‌های مناطق مختلف سفر می‌کنند، ارائه کرده است.  این آمارها می‌گویند دیگر تعریف گردشگری ماجراجویانه رو به تغییر است و بسیاری از گردشگران رفتن به رستوران و کافه‌های کشورهای گوناگون را نوعی ماجراجویی جذاب می‌دانند که فقط مخصوص همان منطقه و همان سفر است.
اگر شما هم اینطور فکر می‌کنید پس بوداپست با کیک‌ها و دسرهای جذاب، غذاهای گوشتی و گیاهی، نان‌های خوشمزه و رستوران‌هایی که بیش از یک قرن قدمت دارند، برایتان جذاب خواهند بود و می‌توانید بعدها بگوییید که یک گردشگر ماجراجوی واقعی بوده‌اید.

تخفیف ویژه بگیرید
تخفیف ویژه برای مشتریانی که در خبرنامه ژیوار عضو شده‌اند