سفر به فلورانس

خانه ایتالیا فلورانس

راهنمای سفر به شهر فلورانس

نگاهی اجمالی به فلورانس و دیدنی های فلورانس

فلورانس به ایتالیایی(Firenze)، یکی از شهرهای تاریخی و پایتخت ناحیه توسکانی ایتالیا می­‌باشد. فلورانس با وجود ۳۸۲ هزار نفر جمعیت و با حومه، بیش از یک میلیون و ۵۲۰ هزار نفر پرجمعیت‌ترین شهر توسکانی به‌شمار­ می‌آید.

فلورانس از کانون‌های مالی و بازرگانی اروپا در دوران میانه و از ثروتمندترین شهرهای دوران خود بشمار می‌آمد. این شهر خاستگاه رنسانس ایتالیا، شهر ژولیوس سزار و دانته و به آن لقب «آتن سده‌های میانه» داده‌اند. مرکز این شهر باستانی میراث جهانی یونسکو به ‌شمار می‌رود.

فلورانس در سال ۸۰ میلادی توسط ژنرال رومی "لوسیوس کورنلیوس سولا" تاسیس شد. او این محل را به عنوان اقامتگاهی برای سربازان بازنشسته خود بنیاد نهاد و آن را فلوئنتیا (Fluentia) نامید که به معنای «جریان آب» و به ­محل قرارگیری این شهر بین دو رودخانه اشاره دارد. نام فلوئنتیا بعدها به فلورنتیا (Florentia) و فیرنتزه تغییریافت. نام فلورانس در زبان فارسی در واقع کلمه فرانسوی می­باشد.

شهر فلورانس از سال ۱۸۶۵ تا 1870 پایتخت پادشاهی ایتالیا بوده‌ است. فلورانس در سده میانی کانون بازرگانی و امور مالی اروپا بود و بعدها دوران رنسانس ایتالیا، از این شهر آغاز شد. فرمان­روایی این شهر را سال‌های طولانی خاندان مدیچی داشتند.

هنر معماری و تندیسگری در شهر فلورانس شناخته­ شده­ است به طوری که این شهر یکی از مهم‌ترین مراکز هنری اروپا می‌­باشد. همچنین بیش از چهل موزه و نگارخانه‌ی هنری دارد که مهم‌ترین آن‌ها گالری "اوفیتزی"و "پالاتزوپیتی" به‌شمار می‌آید. اين شهر يكی از زيباترين شهرهای دنيا است. دورتا دور مرکز شهر را دیوار‌های قدیمی محاصره کرده است تا حافظ شاهکارهای هنر و معماری آن باشد. این بناها و مجسمه‌ها انگار هر لحظه داستان‌های هنر، جنگ و زندگی را برای گردشگران بی‌شمار این شهر تعریف می‌کنند. بیش از ۳۵۰ تن از ۱۰۰۰ نفر شخصیت‌­های مهم هنرمندان، در هزاره دوم اروپا (از سال1000 میلادی تا2000) در این شهر می‌زیسته‌اند.

اطلاعات کاربردی درباره شهر فلورانس

·        اختلاف زمان دو ساعت و سی دقیقه (عقب تر از ساعت ایران)

·        زبان اصلی ایتالیایی

·        واحد پول یورو

·        ولتاژ برق بین 220 تا 230 ولت

·        پریزها نوع L، F و C

·        پیش شماره تلفن های ثابت ا055

·        کد کشور ایتالیا نیز 39+

·        شماره پلیس 113،

·        شماره آمبولانس 118 و شماره آتش نشانی 115

·        جهت رانندگی راست

·        فرودگاه‌های فلورانس نیز به ترتیب فرودگاه پرتولا (FLR) و فرودگاه پیزا گالیلئو گالیله (PSA) می­‌باشد.

فلورانس یکی از شهر های پر رمز و راز و تاریخی کشور ایتالیا است که هر گردشگری را به سمت خود جلب می‌کنند. قبل از انتخاب تور ایتالیا حتما از دیدنی ها و جاذبه های فلورانس اطلاعات به دست بیاورید. گردشگران در فلورانس می توانند یکی از شگفت انگیزترین معماری های اروپا را نظاره کنند. همانند صومعه معروف دومو (Dome) که فیلیپو برونلسکی (Filippo Brunelleschi) معمار مشهور ایتالیایی در قرن پانزدهم ساخت که در همان زمان، بزرگترین عمارت ایتالیا بود. کلیسای جامع فلورانس که به سبک معماری گوتیک می­باشدگردشگران برای بازدید از رودخانه آرنو مناظر و چشم اندازهای زیبا و پل های متعدد آن روبرو می­شوند.
میدان میکل آنژ، در بالای تپه مشرف به شهر قرار دارد، جایی که می توان تمام فلورانس را مشاهده کرد.

ادامه مطلب ...

آب و هوای فلورانس

شهر فلورانس از آب و هوای استوایی و شرجی برخوردار است که تاثیر گرفته از آب و هوای قسمت ساحل غربی ایتالیا است. علت شرجی بودن بودن آب و هوای این منطقه به علت قرارگیری بین دره و رودخانه‌ است که از شهر عبور می‌کند. بهار شهر فلورانس با رویش شکوفه ‌ها و چمن‌ها بسیار زیبا است و میانگین هوای آن در طول روز به ۱۹ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. ماه مٌِی از بهترین زمان‌ها برای سفر به فلورانس است. تابستان فلورانس بسیار گرم و شرجی است و دمای آن تا ۳۱ درجه سانتی‌گراد هم می‌رسد اما در شب هوا رو به خنکی می‌رود. در فصل پاییز آب‌ و هوای فلورانس شبیه به بهار است و هوا رفته رفته رو به خنکی می‌رود. بارندگی‌ها در پاییز بیشتر می‌شوند. در زمستان هوا سرد و مرطوب است و سردترین ماه سال ژانویه است. در این فصل گاهی بارش برف هم وجود دارد و اکثر اوقات هوا ابری است.

در بهار و پاییز هوا بی‌نظیری می‌باشد. در زمستان هوا زیاد سرد نیست، درتابستان، خصوصاً مرداد می‌تواند بسیار گرم و مرطوب باشد.

آب و هوای این شهرچهار فصل می­باشد. اعتدال هوای اين منطقه عمدتا نه به خاطر بادهای ساحلی بلكه به دليل آب و هوای قسمت ساحل غربی ايتاليا است. هوای گرمسيری و رطوبت بسيار بالای منطقه به دليل قرار گرفتن آن مابين دره و رودخانه می­باشد .

بهار :

در بهار فلورانس به شهری زيبا تبدیل می­شود، گلها شكوفه می­زنند و همه جا پر از چمن می­شود. دمای هوا در ابتدای فصل به طور ميانگين به ۱۰ درجه سانتيگراد می­رسد ودر آپريل هوا رو به گرمتر شدن رفته و ميانگين به ۱۴ درجه سانتيگراد افزايش مي­يابد و اين عدد در طول روز به ۱۹ درجه سانتيگراد نيز مي­رسد . فلورانس در ماه می بسيار زیبا می­شود و ميانگين دما ۱۷درجه سانتيگراد می­رسد، ماه می مناسب­ترین زمان برای سفر به فلورانس می­باشد.

تابستان :

فلورانس تابستان گرم و شرجی دارد و ميانگين دما در جولای و آگوست به ۳۱ درجه سانتي گراد می رسد. پس از گذشتن از اوج گرمای تابستان دمای هوا در ماه های جون و سپتامبر به ترتيب به طور ميانگين ۲۸ و ۲۷ درجه سانتيگراد می­رسد. گرما در تابستان  به حدی نيست كه آزار دهنده باشد. با فرا رسيدن شب هوا رو به خنكی رفته و معمولا از شدت گرمی هوا كم می شود. بارندگی در جون و جولای در پايين ترين سطح خود قرار دارد. با شروع آگوست و سپتامبر بارندگی، طوفان و رعد و برق افزایش می­یابد. تابش آفتاب حدود ۱۰ ساعت در روز می­باشد.

پاييز :

هوا در پاييز شبيه بهار می­شود گرچه شرايط معكوس است. دمای هوا همچنان گرم و در اكتبر ميانگين دما ۲۱ درجه سانتيگراد و در پايين‌ترين حالت به 10 درجه سانتيگراد می‌رسد. بارندگی در پاییز افزايش يافته و در نوامبر به بيشترين حد ساليانه خود می‌رسد. با اين حال كمتر ديده می شود تمام روز هوا بارانی و ابری باشد.

زمستان:

زمستان هوا سرد و همراه با رطوبت می‌­شود و در ژانويه سردترين ماه با ميانگين دما در روز به ۱۰ درجه سانتيگراد و در شب پايين ترين حالت به ۱ درجه سانتيگراد می‌رسد. ماه های دسامبر و فوريه كمی گرمتر می­شود. هر چه به جلو می‌رويم ميزان بارندگی كاهش میيابد. با وزش باد هوا سردتر شده و مطمئنا نياز به پوشيدن لباس گرم تر احساس می شود.

ادامه مطلب ...

دیدنی های فلورانس

مشاهده کامل

گالری اوفیتزی (Uffizi Gallery)

دومو-کلیسای جامع فلورانس (Cattedrale di Santa Maria del Fiore)

باغ‌های بابولی (Boboli Gardens)

پونته وچیو (Ponte Vecchio)

کلیسای جامع سانتا ماریا

 

 

هتل های فلورانس

مشاهده کامل

فلورانس شهر کوچکی است و می‌توانید هرکجای آن که می‌خواهید هتل بگیرید و آن را پیاده بازدید کنید پس موقعیت مکانی هتل آنچنان اهمیتی ندارد و تنها باید آن را از لحاظ امکانات و راحتی مورد بررسی قرار دهید. هتل در فلورانس همانند شهرهای دیگر ایتالیا می‌باشد.به¬آسانی می‌توان همه مکان‌های شهر را با پای پیاده یا با اتوبوس گشت بدلیل اینکه شهر کوچکی است، به¬همین دلیل مکان هتل زیاد مهم نیست. گردشگران بهتر است قبل از خارج شدن از کشور هتل محل اقامت خود را رزرو کنند تا پس از رسیدن به مقصد از تمام وقتشان برای انجام امورکاری و یا تفریحی و سرگرمی استفاده کنند. 

تخفیف ویژه بگیرید
تخفیف ویژه برای مشتریانی که در خبرنامه ژیوار عضو شده‌اند