سفر به کایوناس

خانه لیتوانی کایوناس

راهنمای سفر به شهر کایوناس

نگاهی اجمالی به کایوناس و دیدنی های کایوناس

کایوناس، نگینی کوچک و درخشان در لیتوانی

شهری در قلب کشور لیتوانی که در ابتدای امر ممکن است در برابر ویلنیوس پایتخت آن، کوچک به نظر برسد اما یکی از پربازدیدترین شهرهای آن است که هر ساله گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می‌کند. این شهر زیبا در زمان جنگ جهانی دوم پایتخت موقت لیتوانی بوده‌است و در زمان حاضر به عنوان مرکز اصلی سیاسی- فرهنگی این کشور شناخته شده‌است. کایوناس تنها شهریست که زنده بودن تاریخ در آن حس می‌شود و در سال 2022 پایتخت فرهنگی اروپا خواهدشد.

طبق یک افسانه قدیمی این شهر توسط رومی‌هایی که از دست امپراطور شرور نرو گریخته‌بودند بنا شده‌است. پس از تاسیس حکومت شخصی به نام پالمن در راس آن قرار گرفت که صاحب 3 فرزند به نام‌های کایوناس، بارکوس و اسپروس شد. پس از مرگ پالمن، فرزندان او قلمرو فرمانروایی را بین خود تقسیم کردند و زمانی که این خطه به کایوناس به ارث رسید دستور داد تا قلعه‌ای در محل تلاقی رودهای نمیوناس و نریس بنا کنند و اینچنین شد که شهر اطراف آن قلعه به نام او نامگذاری شد.

ادامه مطلب ...

آب و هوای کایوناس

کایوناس در بیشتر ماه‌های سال به غیر از فصل تابستان، سرد است و زمستان‌های برفی و طولانی‌ای دارد، حتی در فصل بهار دمای هوا به سختی به بالاتر از 1 درجه سانتی‌گراد می‌رسد و اگر بخواهیم به طور دقیق‌تر بگوییم، متوسط دمای این شهر بین 27 درجه در ماه جولای و 1 درجه در ماه ژانویه است.  با این اوصاف برای فرار از گرمای طاقت‌فرسای فصل تابستان، کایوناس بهترین مقصد گردشگری می‌باشد که هوا ملایم و دلپذیر و معتدل است و بارش‌ها حداقل.

ادامه مطلب ...

هتل های کایوناس

مشاهده کامل

همیشه وقتی تصمیم میگیریم تا به شهر جدیدی سفر کنیم یکی از مهمترین سوالاتی که ذهن ما را به خود مشغول می‌کند این است که در چه هتل و یا هاستلی بمانیم! خبر خوش این است که قیمت هتل‌های کایوناس نسبت استاندارد به سایر شهرهای اروپایی بسار مقرون به صرفه‌تر است. هتلMagnus  که به ایستگاه اتبوس نزدیک است، هتل Daugirdas در شهر قدیمی و هتل Kaunas در خیابان لسویز گزینه‌ها محبوبی هستند که به شما پیشنها می‌کنیم.

شکم گردی در کایوناس

دستپخت اصیل لیتوانی در شهر کایوناس

شما در این شهر هرگز احساس گرسنگی را تجربه نخواهیدکرد! هر چقدر هم که یک جهانگرد با تجربه باشید در این شهر غذاهایی را خواهید یافت که شما را هیجان‌رده می‌کند. در این شهر صدها رستوران وجود دارد که ‎می‌توانید طعم اصیل غذاهای لیتوانی را با عجیب‌ترین سبک‌های سروکردن، امتحان کنید.

نان سرخ شده با طعم‌های مختلف و دونان‌های مخصوص لیتوانی، از اسنک‌های محبوبی هستند که پیشنهاد می‌کنیم حتما امتحان کنید. و اما Zeppelin دامپلینگ گوشت سنتی لیتوانی و Forto Dvaras گزینه‌های خوشمزه‌ای هستند که نباید از دست بدهید.

تخفیف ویژه بگیرید
تخفیف ویژه برای مشتریانی که در خبرنامه ژیوار عضو شده‌اند