سفر به مونتسرات

خانه اسپانیا مونتسرات

راهنمای سفر به شهر مونتسرات

نگاهی اجمالی به مونتسرات و دیدنی های مونتسرات

ناکجاآبادی دربین کوه‌های کاتالان ها

ناکجاآبادها دربیشتر مواقع ذهن را مشغول به خود می‌سازند!

آیا با مکانی متفاوت از هر آنچه دیده‌ایم یا شنیده‌ایم روبرو خواهیم شد؟!

اینکه کاتالان‌ها هر از چند گاهی برطبل استقلال طلبیشان می‌کوبند و بخشی از قاره سبز را به چالش می‌کشند یا اینکه از سرزمینشان مردی برخاسته که تیم‌های تحت رهبری او در لیگ‌های فوتبال اروپا، حریفانش را یکی پس از دیگری میخکوب و متحیر نموده، ممکن است تحت تاثیر این کوهستان فوق العاده باشد.

اینجا کمتر خبری از میدان‌های بزرگ گاوبازی یا استادیوم‌های بزرگ و چند ده هزار نفره فوتبال است. اما تحریک حس کنجکاوی و کنکاش برای یافتن مشترکات فرهنگی در بین این کوهستان منحصر به فرد ممکن است شما را به همین زودی راهی آن دیار نماید.

 

Montserrat یا مونتسرات به معنای کوه دندانه‌دار هست.

 

اگر نگاهی به این کوهستان بیاندازید وجه تشابه مابین نام و ظاهر آن را به چشم خواهید دید. این کوهستان از ستون‌های مذهب و فرهنگ کاتان است. گذشته از نقش مهمی که کلیسا در این منطقه دارد می‌توان گفت جوانی از سرزمین کاتالونیا و یا حتی اسپانیا را نمی‌توان یافت که حداقل یک بار در زندگی خود بر بلندای کوهستان مونتسرات صعود نکرده و از این چشم‌انداز حسی غیرقابل وصف را تجربه نکرده باشد. تماشای خورشید و ثبت تصاویر بی‌بدیل در هنگام غروب و وقت طلوع از زوایای مختلف کوهستان حس خوشایندی را برای هر مسافری به ارمغان خواهد داشت.

 

کوهستان مونتسرات

 

کوهستان مونتسرات در چهل و هشت کیلومتری غرب بارسلونا واقع شده است و برای رسیدن به این کوهستان علاوه بر اینکه می‌توان از طریق جاده و با خودروی شخصی و یا اتوبوس‌های توریستی به این کوهستان وارد شد، می‌توان از قطار نیز استفاده کرد؛ ضمن اینکه باید به اطلاع برسانم که از پای این کوه تا ارتفاعات آن که روستای مونتسرات و این کلیسا و دیگر تشکیلات این مرکز در آن واقع است نیز علاوه بر موارد یاد شده می‌توان از تله کابین نیز استفاده نمود.

لازم به ذکر است که این کوهستان بسیار بسیار مرتفع می‌باشد و صعود با تله‌کابین بسیار لذت بخش خواهد بود، ضمن اینکه صعود به وسیله‌ی تله کابین این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد تا در بین راه که چندان هم کوتاه نیست از مناظر زیباتری لذت ببرید.

در ضمن نوعی واگن ریلی و در عین حال کابلی ویژه در این کوهستان وجود دارد که دو خط ریلی را پوشش می‌دهد: اولی برای رسیدن به سانتا کوآ (محراب و نمازخانه‌ی پایین دست کوهستان) و دیگری برای صعود به ارتفاع ۱۲۳۶ متری کوهستان مونتسرات که آن را بلندترین نقطه‌ی سرزمین کاتالان ها دانسته‌اند. 

Escolania یا همان گروه کر پسران مونتسرات

 

در مورد کلیسایی که بر این بلندی جا خوش کرده است و کلیسای سانتا ماریا نام دارد صحبت خواهیم کرد ولی پیشتر اجازه بدهید در مورد Escolania یا همان گروه کر پسران مونت سررات که در مراسم مذهبی در این کلیسا هم‌خوانی می کنند صحبت کنیم که یکی از شناخته‌شده‌ترین و معروف‌ترین گروه‌های کر در اروپاست.

این گروه کر که در کلیسای سانتاماریا واقع در مونت سررات بارسلونا به اجرای دعاهای مذهبی مشغول است از قرن چهاردهم در اجرای مراسم مذهبی و اجرای سرودهای مذهبی فعال بوده است. این گروه کر که در سراسر اروپا نیز معروف است از بیش از ۵۰ نوجوان ۹ الی ۱۴ سال تشکیل شده که این نوجوانان از سراسر اسپانیا و برای شرکت و عضویت در این گروه به این مرکز آمده و پس از آموزش‌های مقدماتی وارد گروه کر اسکولانیا می‌شوند.

 

مونتسرات اسم شناخته‌شده و محبوبی در میان کاتالان‌هاست به نحوی که درصد قابل توجهی از دختران اسم مونتسرات را بر خود دارند. در کنار این کلیسا و بر بالای این بلندی‌ها موزه‌ی بسیار غنی از آثار هنری همانند نقاشی و مجسمه از قرن ۱۵ تا ۲۰ نیز برپاست که به جز سه‌شنبه‌ها در باقی روزهای هفته از ۱۰ صبح تا ۶:۳۰ عصر و با ورودی ۷ یورو به روی علاقه‌مندان باز است.

 

ادامه مطلب ...

شکم گردی در مونتسرات

در مونتسرات چه بخوریم؟

دو رستوران در مونتسرات وجود دارد. آنها هر دو سبک‌های مختلف غذا را سرو و سلیقه‌های مختلف و برای سلیقه‌های مختلف پیشنهادات متفاوتی دارند.

غذاهای مدیترانه قسمت اعظم منوی رستوران‌ها را تشکیل می‌دهد اما شما می‌توانید از پیش غذاهای متنوع نیز لذت زیادی ببرید.

پنیر بز در لایه های مختلف شیرینی ترد همراه با انگور تازه، سالاد مرغ سرخ شده، انواع کباب و استیک همراه با شربت گلابی و بستنی ویژه مونتسرات در کنار هم می‌تواند خاطره‌ای فوق‌العاده برای ذائقه شما بسازد.

 

تخفیف ویژه بگیرید
تخفیف ویژه برای مشتریانی که در خبرنامه ژیوار عضو شده‌اند