سفر به پراگ

خانه چک پراگ

راهنمای سفر به شهر پراگ

نگاهی اجمالی به پراگ و دیدنی های پراگ

پراگ، سفری به قلب اروپا

پراگ، پایتخت جمهوری چک و معروف به قلب اروپا، یکی از زیباترین شهرهای اروپایی و مرکز اصلی اقتصادی و فرهنگی کشور جمهوری چک است.

این شهر دارای یک میراث معماری غنی است و جای جای این شهر یادآور جریانات تاریخی متعددی ست که این شهر به خود دیده است. زیبایی‌ها و جاذبه‌های فیزیکی پراگ بسیارند. یکی از معروف‌ترین آن ها پل چارلز است که بر روی رود والتوا واقع شده است.

در پراگ ساختمان‌ها و سازه‌های مختلفی وجود دارند که هر کدام آن‌ها بیان کننده یک سبک خاص از معماری هستند. کمتر شهری را می‌توان در اروپا پیدا کرد که این حجم عظیم از زیبایی و شکوه را در خود جای داده باشد. موسیقی‌دانان مشهوری همچون موتزارت از این شهر به برخاستند. پراگ را بهشت موسیقیایی اروپا نیز می‌نامند.

اگر تصمیم دارید به این شهر دیدنی و زیبا سفر کنید؛ با ژیوار همراه شوید تا شما را برای یک سفر به یاد ماندنی راهنمایی کنیم.

زبان شهر پراگ

زبان رسمی پراگ چک است. اما زبان انگلیسی را هم متوجه می‌شوند و حتی نسل قدیم آنجا به زبان های روسی و آلمانی نیز صحبت می‌کنند.

ادامه مطلب ...

آب و هوای پراگ

زمان مناسب سفر به پراگ

پراگ شهر چهار فصل است. بهتر است قبل از سفر از شرایط آب وهوایی آن مطلع شوید و سپس برنامه‌ریزی کنید.

بهار

بهترین زمان برای سفر به پراگ است. هوای عالی و روزهای طولانی به شما این امکان را خواهد داد که بیشتر از مکان های دیدنی آنجا بازدید کنید.

تابستان

ماه‌های جولای و اگوست از گرم‌ترین ماه‌های این فصل و پرتوریست‌ترین زمان است. آسمان آبی و روزهای گرم و طولانی‌تر از بهار، تعطیلات لذت بخشی را برایتان فراهم می‌کند.

پاییز

در این فصل درختان با برگ های زرد و نارنجی منظره بی‌نظیری را فراهم می‌کند. برداشت قارچ در این فصل است که سرگرمی جالبی محسوب می‌شود.

زمستان

دراین فصل هزینه توریست‌ها و هتل‌ها تا ۳ برابر کاهش می‌یابد اما بیشتر مکان‌های دیدنی بسته خواهد بود. اگر شما از زیبایی‌های این فصل لذت می‌برید و همچنین اهل اسکی هستید، می‌توانید در این زمان به پراگ سفر کنید.

 

ادامه مطلب ...

هتل های پراگ

مشاهده کامل

پراگ به مناطق و محله‌های مختلفی تقسیم می‌شود که هرکدام از آن‌ها جاذبه‌های دیدنی متفاوتی دارند. اگر علاقه‌مند به مکان‌های تاریخی و فرهنگی هستید، می‌توانید در محله old town اقامت داشته باشید. دسترسی به مراکز دیدنی بسیار آسان است و شما می‌توانید پیاده به جاهای مختلف بروید و نیازی به استفاده دائمی از وسایل حمل و نقل عمومی ندارید. افرادی که به مراکز خرید و گالری‌های هنری علاقه‌مند هستند؛ محله new town  بهترین گزینه برای آن هاست.

محله vinohrady  به سوپرمارکت ها و کافی شاپ ها نزدیک است و همچنین برای کسانی که ترجیح می دهند جایی اقامت داشته باشند که توریست کمتری باشد، انتخاب خوبی ست.

در ادامه برخی از هتل‌هایی که در این مناطق هستند معرفی می‌کنیم.

Hotel window

Savic hotel

Golden well

Bishop hotel

Royal plaza

Hotel tyI

Aria hotel

تخفیف ویژه بگیرید
تخفیف ویژه برای مشتریانی که در خبرنامه ژیوار عضو شده‌اند