سفر به وین

راهنمای سفر به شهر وین

نگاهی اجمالی به وین و دیدنی های وین

گشت و گذار در شهر وین

پایتخت اتریش، شهر وین، سال‌هاست به عنوان پایتخت موسیقی جهان شناخته می‌شود و امروزه نیز یکی از مقاصد مهم گردشگری جهان است. در این مطلب بیشتر از جاذبه‌های فرهنگی وین، دفاتر سیاسی و بین‌المللی مهم در پایتخت اتریش، حضور موسیقی‌دانان معروف، کافه‌ها، رستوران‌ها و تاریخچه پر فراز و نشیب آن خواهیم گفت.

نگاهی به تاریخچه وین

اتریش در بخش غربی قاره اروپا قرار دارد و با کشورهای گوناگونی از جمله آلمان، چک، مجارستان و ایتالیا هم مرز است. 98 درصد از مردم اتریش به زبان آلمانی صحبت می‌کنند و اکثر مردم این کشور پیرو دین مسیحیت هستند. شهر وین پایتخت اتریش است که عنوان بزرگ‌ترین شهر این کشور و نهمین شهر بزرگ در اتحادیه اروپا را از آن خود کرده است.

تاریخ می‌گوید که شهر وین حدود 5 قرن پیش از میلاد مسیح، بنا نهاده شده و از همان ابتدا موسیقی و سالن‌های رقص در آن نقشی پررنگ داشته‌اند. پیش از جنگ جهانی اول، شهر وین چهره‌ ناخوشایندی داشت و این وضعیت تا حدود زمانی که جنگ جهانی دوم پایان یافت، ادامه پیدا کرد. تا اینکه در سال 1955 قوای شوروی، وین را ترک کردند و کم‌کم روزهایی نو و زیبا برای وین آغاز شد.
بافت شهر وین در سال 2001 میلادی در لیست آثار جهانی یونسکو ثبت شد و حالا این شهر با کمتر از دو میلیون نفر جمعیت، به عنوان یکی از امن‌ترین شهرهای جهان، مقر دفاتر بین‌المللی بسیار مهم مانند سازمان ملل، اپک و سازمان انرژی اتمی است. شهر وین با چند شهر در جهان خواهر خوانده است که یکی از آنها، تبریز است.

وین شهر موسیقی جهان

یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های شهر وین، موسیقی است. هنرستان‌های موسیقی، دانشگاه‌ها و رشته‌های مرتبط با موسیقی به شهر وین جلوه‌ای دیگر داده‌اند. در این شهر خانه‌های مختلفی وجود دارد که روزی موسیقیدان‌های بزرگی چون بتهون در آن زندگی کرده‌اند و حالا گردشگران می‌توانند از نزدیک آن خانه‌ها را ببینند.

مشهورترین ارکستر جهان با نام ارکستر فیلارمونیک وین نیز یکی دیگر از مهم‌ترین فعالیت‌های مرتبط با هنر موسیقی است که از سال 1842 در وین اجرا می‌شود. برای حضور در بین نوازندگان این ارکستر، هنرمندان راهی بسیار طولانی طی می‌کنند و تنها چند دهه است که ممنوعیت حضور بانوان به عنوان نوازنده و یا رهبر ارکستر برداشته شده است.

 

ادامه مطلب ...

آب و هوای وین

طبیعت و فرهنگ به گونه‌ای جذاب در شهر وین با هم درهم آمیخته‌اند. کوه‌های آلپ از این شهر دیده می‌شوند، رود دانوب از کنار آن می‌گذرد و آسمان با ابرهای متراکم و گاهی باران، همواره هوایی مطبوع را به شهر هدیه می‌دهد و به زیبایی‌های آن افزوده است. دمای هوای وین در ماه‌های مختلف سال متغیر است. مثلا اگر در ماه‌های ژانویه، فوریه و مارس به وین سفر کنید میانگین حداقل دمایی که تجربه خواهید کرد منفی 4 درجه و بیشترین دما 14 درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

 

اگر این دمای هوا برایتان خیلی مطبوع نیست، نگران نباشید. شهر وین از ماه‌ آوریل تا آگست، یعنی به مدت پنج ماه در آسایش حرارتی قرار دارد و کمترین دمای شهر 6 درجه و بیشترین آن 25 درجه سانتی‌گراد خواهد بود. شهر وین در چهار ماه آخر سال یعنی از ماه سپتامبر تا دسامبر، باز هم آب و هوای سردی دارد و دمای هوا از منفی 3 درجه تا 14 درجه متغیر خواهد بود که برای ورزش‌های زمستانی و کسانی که عاشق برف هستند بسیار مطبوع است.

 

 

ادامه مطلب ...

هتل های وین

مشاهده کامل

وین به عنوان پایتخت کشور اتریش یک شهر اروپایی تمام عیار است. و اقامت داشتن در این شهر می‌تواند از لحاظ هزینه و برخی چیزهای دیگر برای گردشگران اهمیت داشته باشد. اما نگران نباشید به همان اندازه که در تفریحاتش تنوع دارد در هتل های وین هم این تنوع به چشم می‌خورد و می‌تواند رضایت شما را جلب کند.

تخفیف ویژه بگیرید
تخفیف ویژه برای مشتریانی که در خبرنامه ژیوار عضو شده‌اند